Mikuláš 5. a 6.12.2019

Za dětmi přišel, jako každý rok, 5.12., Mikuláš spolu s andělem, v doprovodu tří hrozivých čertů. Děti přednášely básničky, dokonce prý i někdo uplácel čerty čokoládovými bonbóny, ale stejně, v Knize hříchů bylo vše pečlivě zaznamenáno!

Aby si byl Mikuláš jistý, že na nikoho nezapomněl, rozhodl se vydat 6.12. i na schůzku mladých hasičů. Anděl vždy vybral dva odvážlivce, kteří se vydali za Mikulášem. Ten se ujistil, že děti byly v minulém roce opravdu hodné a děti pak podstoupily tu nejtěžší zkoušku – sestoupily za čertem až dolů do kotelny. No, byly na něj vždy dvě, tak se toliky nebály. Ale čert byl docela hodný a vlastně u nás žádé zlobivé hasiče nemáme, takže všichni dostali od Mikuláše, anděla i čerta pochvalu a doporučení, aby byli stejně hodní, jako letos.