6. ročník hasičského rozloučení s prázdninami (dvojboj-zimní liga) – 3.9.2017

Rozloučení s prázdninami bylo pořádáno již pošesté.

Dopolední klání jednotlivých sborů už „startuje“ každoroční činnost družstev – 1.kolo Hasičské ligy. Družstva soutěžily ve Štafetě požárních dvojic a v Útoku.
Hasičská liga – 1.kolo 2017 3.9.2017 Plchov

Po vyhlášení výsledků následoval program pro všechny děti i jejich rodiče. Na hřišti účastníci soutěžili na jednotlivých stanovištích, kupř. stříleli ze vzduchovky a luku, určovali dřeviny, poznávali zvířátka, lovili magnetem houby, smetávali proudem vody ze džberovky kuželky, zvládli slalom s míčem. Za splněné úkoly získávali „plchovské tolary“, za které si mohli v soutěžním obchůdku koupit sladkosti, pastelky, vodové barvy. Také se mohli zabavit v rukodělné dílně, zařádit si v zapůjčeném skákacím hradu nebo si nechat pomalovat obličej do vysněné podoby. Součástí atraktivního odpoledne byla jízda po rybníku v motorovém nafukovacím člunu, zapůjčeného kolegy, hasiči ze Slaného. K rybníku byli zájemci převáženi hasičským vozem. Akci ozvláštnila přehlídka vystavené zemědělské a hasičské techniky.
O této hezké akci vyšel i článek v Kladenském deníku: https://kladensky.denik.cz/kultura_region/nejen-hasici-se-s-prazdninami-rozloucili-v-plchove-20170903.html