Výjezd – 30.07.2007 – Požár stodoly – Studeněves

Požár stodoly – Studeněves 30. 7. 2007
Velitel: Tuček Václav
Zasahující: Aulický Radek, Beneš Jaroslav, Gregora Jiří, Novák Tomáš, Pichlík Petr, Richter Pavel, Tuček Vladimír, Urieová Miroslava, Valenta Miroslav
Technika: CAS 32 T 815 a CAS 25 Š 706
Popis: Před pátou hodinou odpoledne byl naší jednotce vyhlášen poplach, jednalo se o požár stodoly v obci Studeněves. Při příjezdu naší jednotky byla již střecha stodoly o rozměrech cca 80 x 15 m v plamenech. Vzhledem k silnému zakouření musela osádka CAS 25 použít dýchací techniku. Jednotka zasahovala jedním C proudem, a později lafetovou proudnicí z CAS 32. Během zásahu bylo zachráněno několik prasat z přilehlého objektu a ochlazována střecha přilehlé stodoly. Požár byl likvidován v pozdních nočních hodinách, na místě události zůstala CAS 32 a CAS 32 ze stanice HZS Slaný přes noc, které likvidovaly ještě nekolik plamínků rozfoukaných silným větrem.
(Tomáš Novák)