Výjezd – 23.06.2007 – Dopravní nehoda R7 – Slaný-Lotouš

Dopravní nehoda R7 – Slaný – Lotouš 23. 6. 2007
Velitel: Tuček Václav
Zasahující: Beneš Jaroslav, Grábner Jaroslav, Gregora Jiří, Novák Tomáš, Tuček Vladimír, Valenta Miroslav
Technika: osobní automobil a dodávka
Popis: Snad jen díky velké náhodě se členové naší jednotky stali „pouze“ členy a ne účastníky vážné dopravní nehody na silnici č.7 nedaleko Lotouše. Řidička protijedoucího vozidla dostala infarkt a čelne narazila do dodávky jedoucí před jedním z našich vozidel. Řidič tohoto vozidla již nedokázal srážce zabránit. Členové naší jednotky přivolali na pomoc jednotku HZS Slaný a zdravotnickou záchrannou službu a před jejich příjezdem pomohli dvěma zraneným osobám z dodávky. Její řidič byl vyprošten, stejne tak jako řidička protijedoucího vozidla, až za pomoci vyproštovacího zařízení. I přes veškerou snahu všech přítomných se jí nepodařilo zachránit. Bohužel to nebyla první, ani poslední, tragická nehoda v tomto období na této rychlostní komunikaci.
(Tomáš Novák)