Výjezd – 10.06.2007 – Požár lesa – původne Třebíz, nakonec Hřešice

Požár lesa – původne Třebíz, nakonec Hřešice 10. 6. 2007
Velitel: Tuček Václav
Zasahující: Aulický Radek, Beneš Jaroslav, Dvořák Jaroslav, Gregora Jiří, Novák Tomáš, Pichlík Petr, Richter Pavel, Tuček Vladimír, Urieová Miroslava, Valenta Miroslav
Technika: CAS 32 T 815 a CAS 25 Š 706
Popis: Ve 22:30 byl naší jednotce vyhlášen poplach, jednalo se o požár lesa mezi obcemi Plchov a Třebíz, po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že zde nic nehoří, dle informace OPISu byl požár mezi obcemi Pozdeň a Hřešice. „Díky“ špatným informacím oznamovatele, jsme požár doslova hledali v těžko přístupném terénu. Nakonec bylo zjištěno, že se jedná o pálení odpadu na ploše 4×4 metru, které bylo zlikvidováno 1C proudem z CAS 25.
(Tomáš Novák)